Pred pár dňami sa v českom Trutnove stretlo stovky súťažiacich na Majstrovstvách sveta v silovom trojboji. Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou a trom mužom z novomestského klubu sa spolu podarilo získať tri zlaté medaily a jednu striebornú. Okrem toho, jeden z nich, prekonal i dvakrát svetový rekord – svoj vlastný.

Na Majstrovstvách sveta v silovom trojboji, v tlaku na lavičke, v mŕtvom ťahu a v drepe sa v dňoch 16. septembra až 23.septembra stretlo až 700 súťažiacich spolu z 35 krajín. Novému Mestu nad Váhom spravili skvelé meno traja členovia Novomestského klubu – Peter Herák, Jozef Gabrhel a Tibor Pukáč. Každý z nich si domov odniesol zlatú medailu, keď zvíťazili vo svojej kategórii, Herák dokona dvakrát prekonal vlastný svetový rekord a získal i striebro z ďalšej kategórie, informuje sme.sk.

“Tak prvé moje vystúpenie na MS dopadlo nad očakávanie, v disciplíne drep sa mi podarilo dvkarát prekonať svetový rekord, keď som druhým pokusom zvládol 237,5 kilogramov a vzápätí  tretím pokusom aj 242,5 kilogramov! Stal som sa vo svojej kategórii majstrom sveta. Vyhral som aj absolútnu súťaž masters, keď som nazbieral najviac bodov! Super, je to môj životný úspech! Ďakujem Vám všetkým, ktorí mi fandíte a ktorí mi pomáhate,” povedal nadšený Herák po svojom úspechu.

Zdroj: sme.sk, Facebook Peter Herák | Foto: Facebook Peter Herák, pixabay.com ilustračná