Nitra nie je výnimkou a aj toto mesto sa pripravilo na možný teroristický útok na vianočných trhoch. V centre mesta sú umiestnené betónové zátarasy, ktoré boli osadené v deň, kedy boli vianočné trhy oficiálne otvorené, teda v piatok 1. decembra. Odniesť by ich mali až po Silvestri. 

Cieľom tohto betónu je zabrániť vjazdu nepovolených áut do centra a sú osadené na okraji Svätoplukovho námestia od hlavnej pošty a Mostnej ulice. Mesto sa o týchto zátarasách nerozhodlo samo, ale na základe požiadavky polície Slovenskej republiky. Panely tak budú ľudí chrániť až do nového roka, kedy sa tam nebude zdržiavať veľké množstvo ľudí.

Rovnaké nariadenie majú aj ostatné slovenské mestá, ktoré tak reagujú na možné teroristické útoky v Európe. Množstvo ľudí si tieto panely všimne, no niektorým ani nenapadne, na čo tam vlastne sú. Ľudia toto opatrenie vítajú, v konečnom dôsledku im tam panely nezavadzajú a v ničom ich neobmedzujú. Počas mikulášskej akcie boli dokonca na niektorých miestach v centre zámerne odstavené hasičské a policajné vozidlá, ktoré mali centrum chrániť ešte viac.

Zdroj: mynitra.sme.sk | Foto: omeste.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.