Mladému chalanovi z Očkova pri Novom Meste nad Váhom sa podarilo to, o čom mnoho iných chlapcov sníva celý život. Prebojoval sa do slovenskej hokejovej reprezentácie. Sympatický útočník má v živote veľké plány.

Malá obec Očkov pri Novom Meste nad Váhom sa môže pýšiť mimoriadne talentovaným chlapcom. Sedemnásťročnému Adamovi Stachovi sa podarilo v ťažkej konkurencii prebojovať do slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov, kde figuruje na pozícii útočníka. Majstrovstvá sveta sa začínajú už vo štvrtok 13. apríla.

Adam hral aj za klub Ružinov Bratislava. Zdroj: Youtube

S hokejom začal už v útlom detstve, hráva od štyroch rokov. Začínal v Piešťanoch, neskôr hral aj v Novom Meste nad Váhom. Jeho materským klubom je HK Havrani Piešťany. Adam momentálne navštevuje športové gymnázium v Bratislave, kde počas sezóny aj žije. Do rodného Očkova chodí vždy, keď sa dá. Mimo sezóny tam dokonca aj býva a do Bratisalvy dochádza.

Hokej hráva od svojich štyroch rokov. Zdroj: Facebook Jakub Homoľa

Adam deň pred veľkým zápasom pôsobil uvoľnene a v pohode. Portálu Omeste.sk prezradil, že jeho veľkým snom je dostať sa na školu v USA a živiť sa hokejom.V príprave so Švédmi sa mi hralo super, s chalanmi v päťke sme zohratí a rozumeli sme si. Cely tím hral super,” vyjadril sa sympatický mladík pre náš portál.

Adam hrával i v Novom Meste nad Váhom

Slovenský tím zdolal v prípravnom zápase favorizované Švédsko. Majstrovstvá sveta sa hrajú na Slovensku, konkrétne v Poprade a v Spišskej Novej Vsi. Naša A skupina odohrá svoje zápasy v Poprade. Slovensko v nej zabojuje proti Fínsku, Kanade, Švajčiarsku a Lotyšsku. V skupine B sú reprezentanti z Česka, Ruska, USA, Švédska a Bieloruska. Minuloročné majstrovstvá sveta do 18 rokov v americkom Grand Forks vyhrali Fíni, ktorí si zlato vybojovali v súboji so Švédskom. Slovensko skončilo na piatom mieste.

Prvé zápasy sa odohrajú už vo štvrtok 13. apríla. Všetky súboje odvysiela RTVS.

Zápasy, v ktorých hrá Slovensko a Očkovan Adam Stacho:

  • Slovensko – Fínsko, vo štvrtok 13. apríla o 19.30 h.
  • Kanada – Slovensko, v sobotu 15. apríla o 19.30 h.
  • Slovensko – Lotyšsko, v pondelok 17. apríla o 19.30 h.
  • Švajčiarsko – Slovensko, v utorok 18. apríla o 19.30 h.

    Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov. Zdroj: Facebook Slovak Ice Hockey Federation

V stredu 19. apríla čaká hokejistov voľný deň. Vo štvrtok 20. apríla a v piatok 21. apríla sa odohrá štvrťfinále a zápasy o záchranu. Semifinále je naplánované na sobotu 22. apríla. Zápas o tretie miesto a veľké finále hokejisti odohrajú v Poprade v nedeľu 23. apríla.

Zdroj: SZĽH | Foto: Facebook Jakub Homoľa, Facebook Slovak Ice Hockey Federation, Youtube