Denne okolo prechádzajú stovky ľudí, no myšlienka na renováciu čakala na svoju chvíľu. Prvá etapa opravy oplotenia na Chrenovskom cintoríne v Nitre (pietne miesto) sa uskutočnila v priebehu minulého roka.

Dobrovoľná brigáda, tzv. pokračovanie, do ktorej sa mohli zapojiť aj občania mesta Nitra prebehla 10. a 11. marca tohto roka. Dnes je oplotenie pozdĺž Triedy Andreja Hlinku dokončené a výsledok stojí naozaj za to.

Spoločné ideály a chuť niečo zmeniť spojila nezávislých kandidátov a poslancov v našom meste, čoho výsledkom sú ,,Nitrianski mravci“. Pod týmto názvom sa po prvýkrát prezentovali v predchádzajúcich komunálnych voľbách. Ich spoločným symbolom je mravec, vyjadrujúci pracovitosť, ale spája ich aj láska k Nitre, ktorú vyjadrujú svojim logom na tričkách.

Hlavným iniciátorom a realizátorom tejto myšlienky, ako aj projektu opravy oplotenia je nezávislý poslanec Peter Oremus. ,,Chcem sa touto cestou úprimne poďakovať svojim kolegom, nezávislým poslancom, členom a sympatizantom zoskupenia Nitrianski Mravci, ktorí sa osobne podieľali na realizácii tejto verejno-prospešnej aktivity. Verím, že naša snaha bude pozitívnym príkladom pre občanov, aby sa opätovne začali zaujímať o veci verejné. Je na nás ako bude naše mesto vyzerať, aké vzťahy budú medzi občanmi panovať a akú kvalitu života si spoločne vytvoríme. Teším sa na ďalšie spoločné projekty na zlepšenie života v našom meste“, poznamenal hlavný iniciátor projektu.

Nitrianski mravci majú aj svoju Facebook stránku, kde okrem komunikácie s občanmi, rovnako vyzývajú ľudí k účasti na podobných verejno-prospešných projektoch. Zapojiť sa teda môže každý, kto má rovnakú chuť urobiť niečo pre naše mesto. Naplánované sú aj ďalšie aktivity, preto ak chcete priložiť ruku k dielu, stačí sa pripojiť k Nitrianskym mravcom na Facebooku a sledovať najbližšie udalosti.

Táto mestu prospešná myšlienka nezostala iba pri sľuboch, ale jej výsledky môžete vidieť aj v priložených fotografiách. Hneď na prvých jasne vidieť, že oplotenie bolo pred úpravou v naozaj žalostnom stave.

Stav oplotenia pred začiatkom opravy

Fotografia oplotenia po renovácií

Pri podobnom prístupe sa spoločne môžeme tešiť na ďalšie plány Nitrianskych mravcov.

Zdroj: omeste.sk | Foto: pixabay.com, omeste.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.