Polícia Slovenskej republiky na svojej facebookovej stránke prosí obyvateľov o pomoc pri vyšetrovaní dvoch dopravných nehôd. Jedna sa stala v Bratislave a tá druhá v Liptovskom Mikuláši. Ak ste náhodou týmito cestami prechádzali, nevšimli ste si nič podozrivé?

Neznámy vodič spôsobil 5. novembra na Doležalovej ulici v Bratislave škodu na autách, no z miesta činu ušiel. Podľa doterajších informácií polície sa muž pravdepodobne nevenoval dostatočne vedeniu vozidla, následkom čoho došlo k nárazu do týchto dvoch zaparkovaných áut. Jedno je značky Opel Vectra a druhé Toyota Corolla. Keďže vodič ušiel a nesplnil si povinnosť účastníka dopravnej nehody, pri ktorej spôsobil škodu vo výške 4 000 eur, polícia po ňom pátra.

Polícia žiada najmä svedkov nehody, ktorí videli v čase okolo 17.00 hodiny na mieste niekoho podozrivého, aby to ohlásili na polícii. Ozvať sa môžu tiež ľudia, ktorí by mali akékoľvek informácie, ktoré by pomohli k dolapeniu vodiča.

Vo štvrtok 9. novembra v čase okolo 06.15 hodiny došlo na ceste I/18 v Liptovskom Mikuláši k dopravnej nehode. 24-ročný vodič – príslušník Policajného zboru viedol počas výkonu služby služobné motorové vozidlo Škoda Fabia v smere na mestskú časť Palúdzka so zapnutým svetelným a zvukovým výstražným znamením.

Pri prejazde svetelnou križovatkou došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k stretu Fabie s motorovým vozidlom Peugeot 307, ktoré viedol 60-ročný muž v smere od Palúdzkej. Pri dopravnej nehode utrpel 60-ročný vodič zranenia s doposiaľ presne nezistenou dobou liečenia. Alkohol dychovými skúškami u vodičov zistený nebol. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 8.000 eur. Ďalšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho objasňovania.

Polícia žiada občanov, ktorí boli svedkami uvedenej dopravnej nehody, aby akékoľvek informácie k dopravnej nehode oznámili na bezplatnom telefónnom čísle 158, alebo najbližšom útvare Policajného zboru.

Zdroj/Foto: Facebook/Polícia SR