Polícia vyhlásila celoštátne pátranie po mužovi, ktorý sa podieľal na krádeži formou spolupáchateľstva. Ďalších dvoch ľudí v tejto veci polícia už zadržala, obaja sa pod ťarchou dôkazov priznali. Obvineným osobám hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Polícia vyšetruje prípad neďaleko Trnavy, na ktorom sa podieľala trojica páchateľov. Ukradli šperky a peniaze spolu v hodnote sedem tisíc eur. Ku krádeži došlo v pondelok 25.septembra krátko popoludní. Osoby zaparkovali šedé vozidlo značky Opel Vectra pred rodinným domom v obci Majcichov.

“Cez voľný priestor v bránke našli zo zadnej strany kľúč a vošli do nezamknutého domu. Domáca pani, ktorá sa do domu vrátila iba o o pol hodinu neskôr zistila, že jej v dome chýba hotovosť aj zlaté šperky,” inforuje trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. Zlodeji ukradli šperky v hodnote asi 5-tisíc eur a asi 2000 eur hotovosti. Kriminalisti krátko na to zadržali 35-ročného muža a o deň potom i 34-ročnú ženu, obaja sú z okresu Hlohovec. Dvojica sa mala najskôr vyhovárať, ale nakoniec sa pod ťarchou dôkazov priznali a vyšetrovateľ ich obvinil zo zločinu krádeže.

Polícia teraz hľadá 59-ročného muža, ktorý sa mal na krádeži podieľať spolu s nimi. Po obvinenom, menom Ludvik Bihari, vyhlásila celoštátne pátranie. V prípade, že ste muža niekde videli alebo poznáte miesto jeho súčasného pobytu, informujte ihneď políciu na čísle 158.

Zdroj: KR PZ TT | Foto: KR PZ TT,  Facebook ilustračná

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk

Dida
Zanietená redaktorka, ktorá vám prinesie tie najdôležitejšie informácie a pikošky z vášho mesta. Neuniknú jej ani podstatné témy, ktoré hýbu celým Slovenskom.