Podľa polície si 57-ročný muž z Topoľčian nevšimol pri jazde nákladné auto s návesom. Pozrite sa, ako na mieste nehody vyzeralo.  

Diaľniční policajti boli včera večer privolaní k nehode na rýchlostnej ceste  R1 pri Seredi. 57-ročný vodič z Topoľčian išiel na aute Fiat Ducato smerom na Nitru. „Pri riadení si nevšimol pri pravom okraji cesty nákladné auto s návesom, ktoré tam bolo odstavené pre poruchu. Vodič z osobného auta, ktorý nehodu zavinil, sa zranil ľahko a bol prevezený na ošetrenie do galantskej nemocnice,“ uviedla Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave. Ako pokračovala, obe vozidlá boli po nehode nepojazdné a škoda bola odhadnutá na 17 000 eur. „Polícia podrobila oboch vodičov dychovej skúške na alkohol, ktoré boli negatívne. Vodič je podozrivý z toho, že sa dostatočne nevenoval riadeniu a nesledoval situáciu v cestnej premávke,“ dodala na záver.

Krátko po nehode došlo v tom istom kilometri aj ku škodovej udalosti dvoch osobných áut. Vzhľadom na rozsah poškodenia ako aj to, že sa udalosť zaobišla bez zranenia, účastníci nehody spísali poistnú udalosť.

nehoda-kamion-pz-sr

 

nehoda-kamion-pz-sr2

Foto, Zdroj: PZ SR