Horské oblasti ešte stále poskytujú dostatok snehu na zimné športy. Tie však majú aj svoje riziká a podcenením podmienok či neopatrnosťou dochádza ku úrazom v teréne. Počas piatka 16. marca zasahovali horskí záchranári v Malej Fatre hneď dvakrát. Horská záchranná služba o tom informovala na svojich internetových stránkach.

Popoludní pomáhala Horská záchranná služba (HZS) 29-ročnému českému skialpinistovi, ktorý si pri páde na lyžiach spôsobil úraz ramena. K udalosti došlo v oblasti pod Malým Kriváňom, smerom do Sedla Bublen. Pomoc mu poskytli dvaja záchranári oblastného strediska HZS Malá Fatra, ktorí boli v tom čase v teréne.

“Druhá skupina šiestich záchranárov HZS smerovala k zranenému zo Štefanovej. Po príchode na miesto mu poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie a zranenú končatinu mu zafixovali,” uvádazajú horskí záchranári. Keďže zranený bol podľa informácií HZS schopný pokračovať v ceste samostane, záchranári mu len poskytli sprievod do Starej doliny a odtiaľ bol prevezený k Domu HZS v Štefanovej. Tam ho už odovzdali do rúk posádky RZP.

Zdroj: HZS | Foto: HZS

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.