Ak milujete leto a horúčavy, už čoskoro si prídete na svoje. SHMÚ totiž očakáva, že v pondelok 29. majú zažijeme na našom území oficiálne prvý tropický deň v tomto roku.

Bude nám poriadne teplo. Meteorológovia predpokladajú, že v pondelok do nášho regiónu zavíta vlna pravých letných horúčav. ” Počas dnešného dňa (28.5.) k nám už začína od západu prúdiť teplejší vzduch, a to najmä v stredných hladinách ovzdušia.  Jeho prílev od západu až juhozápadu bude ešte výraznejší zajtra a v utorok. Preto je veľmi pravdepodobné, že zajtra 29. mája zaznamenáme na juhozápade pri slnečnom počasí a slabom až miernom vetre na niektorých miestach prvý tropický deň, to znamená deň, keď maximálna teplota vzduchu dosiahne aspoň 30,0°C,” uvádza SHMÚ.

Predpoveď naznačuje, že v utorok a v stredu bude na našom území ešte teplejšie. A preto v týchto dňoch očakávame 30,0°C a viac v popoludňajších hodinách na našom území aj inde, nielen na juhozápade. Počas týchto dní je pravdepodobné, že niekde nameriame aj 32, respektíve až 33°C.

Zdroj: SMHÚ | Foto: pixabay ilustračné

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.