Jedna z najväčších fabrík na Slovensku rieši personálne problémy, ktoré pravdepodobne zapríčinia koniec jej výroby v našej krajine. Ak dôjde k tomuto kroku, o prácu prídu zo dňa na deň tisícky ľudí. 

Juhokórejský technologický gigant Samsung, ktorý na Slovensku pôsobí niekoľko rokov, pravdepodobne nadobro odíde z našej krajiny. Informuje o tom portál sme.sk, podľa ktorého má firma problém s nedostatkom zamestnancov. Dôvodom tohto problému je najmä finančné ohodnotenie, ktoré je horšie ako v iných veľkých firmách, pre ľudí preto táto práca nie je vôbec zaujímavá.

Výroba v Galante a vo Voderadoch sa tak čoskoro pravdepodobne zastaví, pretože firma o zvyšovaní platov ani len neuvažuje. Síce verdikt momentálne nie je definitívny a Kórejci odchod stále zvažujú, o prácu by mali prísť tisícky ľudí v oboch mestách.

Jedinou nádejou na zachovanie firmy na Slovensku je prijatie väčšieho množstva cudzincov, v čom je však problém so slovenskou legislatívou. Prijímanie cudzincov nie je také jednoduché akoby sa mohlo zdať a je obmedzené. S väčším množstvo pracujúcich cudzincov majú problém aj Slováci, ktorí minulý rok protestovali s tým, že ich utláčajú ľudia pôvodom zo Srbska. Firmy sa voči takýmto protestom ale bránia a tvrdia, že nemajú inú možnosť ako hľadať zamestnancov za hranicami, pretože na Slovensku ich už nie je dostatok.

Výroba v Galante pôsobí od roku 2002, vo Voderadoch sa začalo vyrábať o päť rokov neskôr. Ľudia, ktorí doteraz vyrábali televízory, domáce kiná, tlačiarne, DVD prehrávače a inú elektroniku tak budú pravdepodobne musieť čoskoro zmeniť zamestnanie.

Zdroj: sme.sk | Ilustračná foto: freepik

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.