Dlhotrvajúca kauza neoprávnených výberov poplatkou sa pomaly končí. Mesto Vranov nad Topľou hľadá nového správcu mestských cintorínov.

Po tom, čo poslanci mestského zastupiteľstva niekoľkokrát prerokovávali oprávnenosť výberu poplatkov pohrebnou službou Re-ma sa zdá, že kauza sa končí. Firma Re-ma totiž dala výpoveď platnej zmluvy a mesto začalo hľadať nového správcu.

Občanov predovšetkym pobúrili poplatky, ktoré pracovníci firmi vyberali za pohreby, ktoré realizovali iné pohrebné služby.

Do istej miery firme podlomil konár aj tzv. “Gréckokatolícky cintorín” v miestnej časti Čemerné, kde spoločnosť poberala poplatky za už nevyužívaný cintorín, za starostlivosť oňho, ako aj poplatkou za pohrebné miesta. Nijako ho však neudržiavalo, ale došlo až  k jeho devastácii. Na jeseň minulého roka tak pozemok vo svojom vlastníctve, na ktorý dana spoločnosť nemala platnú nájomnú zmluvu s cirkvou znovu prebrali miestny gréckokatolíci, ktorí ho svojpomocne upravili a znova sprevádzkovali.

Aké podmienky si s mestom vyjedná nový správca a kto ním bude, sa tak dozvieme v blízkej dobe. Občania však veria, že nebude v budúcnosti zneužívať neprítomnosť konkurencie.

Zdroj: autor | Foto: ilustračné pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.