Neuveriteľne čarovné miesto. Jeho návštevu určite neoľutujete. Keď prichádzate, musíte zazvoniť. Nevchádzate totižto do obyčajnej kaviarne, kde smie vojsť hocikto. Prichádzate na návštevu. Príde vám otvoriť majiteľ osobne a privíta vás milo ako priateľov.  Usadí vás, pohostí famóznymi koláčikmi, skvelou kávou, nealkom, či alkom od výmyslu sveta a nechýba ani Prosecco. Ste v klube, takže neplatíte nič, nechávate dar podľa vlastného uváženia…

Aj takto znejú slová jednej z návštevníčok mačacej kávičkárne Cat Café Club v Poprade, ktorá otvorila svoje priestory 16. februára 2018. K dnešnému dňu je to presne 156 dní!

zdroj: Ján Šugarek

“Vzápätí vás obkolesia štyri prítulné mačičky s tým najlepším rodokmeňom a tou najhebkejšou srsťou. Majiteľ vám ochotne porozpráva odkiaľ pochádzajú, aké majú chúťky a pridá pár zaujímavých príbehov a informácií. Cítite sa ako ten najvzácnejší hosť na návšteve u svojich najlepších priateľov. Toto prekrásne a útulné miesto všetkým vrelo odporúčam a garantujem vám, že neostanete pri jedinej návšteve,” pokračuje návštevníčka klubu Janka.

zdroj: Ján Šugarek

Podľa slov majiteľa klubu Petra Liptáka, priniesol tento projekt plno nadšenia, pozitívnej energie, množstvo nových známostí, úsmevov a najmä tých detských. Najväčšie nadšenie cítiť medzi deťmi, ktorým rodičia vždy nedovolia mať doma mačku. “Prídu sem, naraz ich uvidia štyri, z ktorých je každá iná, každá má inú povahu. Keď mačky nespia, sú veľmi hravé a pre deti je to obrovský zážitok,” hovorí Peter Lipták z občianskeho združenia Ostrov pokoja.

zdroj: Ján Šugarek

V tomto jedinečnom mačacom klube sa už dokonca organizovala nejedna narodeninová oslava. A neboli to len deti. 🙂 “Najčastejšie u nás vidieť rodiny z deťmi a študentov. Navštívil nás i manželský pár, ktorý v Tatrách oslavoval tridsiate výročie sobáša. Pre zlé počasie však nefungovala lanovka a ako náhradný program si zvolili práve návštevu mačacej kávičkárne. Iní skombinujú návštevu našich priestorov s návštevou miestneho aquaparku,” dodáva majiteľ klubu.

zdroj: Ján Šugarek

Zaujímavá je však skutočnosť, že kávičkáreň navštívia i deti, ktoré sú alergické na zvieratá. Ich rodičia sa len ťažko dokážu zmieriť s tým, že po celý život budú užívať lieky, a tak prídu do priestorov klubu. Sledujú, aké reakcie prítomnosť mačičiek u detí vyvoláva. “Párkrát sa už stalo, že dieťa si akoby na zvieratá „zvyklo“. A väčšina aj alergických detí zvláda návštevu bez akýchkoľvek ťažkostí. Navštívil nás aj otecko – alergik. Ako povedal, dal si tabletku pod jazyk a prišiel, aby urobil radosť svojim trom deťom,” prezrádza pán Peter.

zdroj: Ján Šugarek

Majiteľ klubu vníma tento projekt veľmi pozitívne, pretože sa mu podarilo do Popradu a regiónu priniesť čosi výnimočné a originálne. Podobné prevádzky možno nájsť skôr vo svetových metropolách alebo väčších mestách.

zdroj: Cat Café Club Poprad

“Otvoriť čosi podobné v menšom okresnom meste chcelo o to viac odvahy a nadšenia. Ale vracia sa nám to. Každou návštevou, každým úsmevom a pozitívnou energiou, ktorá s tým, ktorým hosťom príde. Keby som sa mal opäť rozhodnúť, šiel by som do toho, pretože mám rád veci, ktoré neviem ako dopadnú. Radosť mi robia jednoznačne návštevníci, ktorí sa vracajú a tí, ktorí od nás odchádzajú s lepšou náladou. Záleží mi, aby všetko fungovalo ako má. Od otvorenia nebol jeden jediný deň, kedy by som tu nebol. Čiže stopäťdesiatšesť dní v kuse. Až na zopár výnimiek vždy počas celej prevádzky, teda desať hodín denne,” dodal na záver majiteľ Cat Café Club-u v Poprade. 

zdroj: Ján Šugarek

Zdroj/Foto: Cat Café Club Poprad, Ján Šugarek