Klient jednej slovenskej banky zostal nedávno v poriadnom šoku. Banka mu začala účtovať poplatok, ktorý bol dovtedy zadarmo. Jeho pravidelná transakcia, ktorú robí niekoľkokrát mesačne, sa tak predražila aj šesťnásobne! Dajte si na tento nový poplatok pozor aj vy.

Na Slovensku nastáva trend, že banky si začínajú účtovať poplatky už asi naozaj za všetko. Okrem tých, na ktoré sme zvyknutí, sa k nim ale neustále pripájajú nejaké ďalšie poplatky, o ktorých sa dozvieme až potom, ako ho musíme zaplatiť. V totálnom šoku zostal aj klient Tatra banky Martin, ktorý neveril vlastným očiam.

Žijeme v krajine, kde veľká časť ľudí rada staví na nejaký športový zápas alebo si podá Keno, Loto, či inú súťaž. Ak si chcel niekto v minulosti podať, musel ísť priamo do stávkovej kancelárie, no dnešná doba nám prináša väčšie pohodlie a ľudia si tak môžu staviť aj z domu prostredníctvom internetu. Tak isto to urobil aj Martin, ktorý svoju transakciu vybavil prostredníctvom internet bankingu. Keď však zistil, aký poplatok mu za to naúčtovali, zostal ako obarený.

Prečítajte si tiež: Najväčšia banka na Slovensku zvyšuje poplatky: Za niektoré úkony zaplatíte aj 20 eur!

Každá banka, ktorá zavedie nový poplatok, to oznámi verejnosti klasicky a to informáciou, že prišlo k zmene v cenníku pre ich klientov. Tatra banka si ale nedávno zaviedla úplne nový poplatok, a to za online platbu pri stávkovaní. Martin nechápe, prečo si za toto banka účtuje poplatok, keď sa neplatí ani osobne v stávkových kanceláriách. Aby toho nebolo málo, výška poplatku za jednu transakciu je až neuveriteľných 2,50 eur. Ak si budete chcieť staviť online a ste klientom Tatra banky, buďte na tento poplatok pripravení. Väčšina ľudí si podáva za pár centov, to je aj prípad Martina. Počas mesiaca si podal niekoľko stávok dokopy za 10-30 eur a na výpise z účtu mu banka naparila poplatok 70 eur za tieto transakcie.

“Na call centre mi povedali, že za poplatok nemôžu, že to je zákon. Rovnaké veci mi povedali aj na pobočke, vraj ich kontroluje štát a oni to nevymysleli. Volal som však do VUB banky a tam o takomto poplatku nevedia a ani ho neúčtujú,“ tvrdí Martin.

Najviac je Martin nahnevaný na to, že doteraz bola táto transakcia zadarmo a zrazu si účtujú každú jednu, a to aj pri stávke 50 centov. Podľa neho je to novodobá úžera, no ak chce Tatra banka bojovať proti hazardu, mala by urobiť iné kroky a nie zavádzať zbytočné poplatky, ktoré ľudom komplikujú život. Isté však je, že mu sumu za poplatky nikto nevráti a treba sledovať zmeny poplatkov banky ktorej sme klientom, aby sme predišli takýmto nedorozumeniam.

Zdroj: slovenskydennik.sk | Foto: FB/Tatra banka/Pixabay.com