Ilustračná foto

Vianoce sa skutočne pomaly, ale iste blížia a do Štedrého dňa nám zostáva presne 38 dní. Na webe pohodovo.sk sme natrafili na nádhernú myšlienku s názvom „Vianočná pošta“. Povedali sme si preto, že by sme ju radi posunuli ďalej. O čo ide?

Tradícia, kedy si ľudia navzájom zvykli priať príjemné sviatky rukou písanými pohľadnicami, sa postupne stáva raritou. Namiesto pohľadníc si radšej vymeníme sms správu, či zašleme obrázok v podobe priania na sociálnej sieti. V našom okolí však ešte stále existujú ľudia, ktorí túto tradíciu zachovávajú dodnes. Úprimne, má to svoje čaro. Aj preto sa nám myšlienka „Vianočnej pošty“ veľmi zapáčila.

Keďže občianske združenie Pohodovo spolupracuje aj s domovami dôchodcov, v ktorých žijú seniori, rozhodli sa „Vianočnú poštu“ venovať im. Práve oni sú zvyknutí dostávať na sviatky rukou písané listy či pohľadnice. Tie sú pre nich skutočným darom a symbolom toho, že na nich niekto myslí.

„Preto sme sa s dcérou Hankou rozhodli napísať čo najviac pohľadníc a listov, ktoré týmto starkým doprajú niečo, bez čoho Vianoce pre nich nemajú ten správny charakter. A keďže takýchto starkých je mnoho, pozývame  vás, ktorí chcete a môžete sa pridať. Zaregistrujte sa čím skôr a my adresy pisateľov spárujeme s adresami starkých a začiatkom decembra vám pošleme poštovú adresu seniora, ktorého potešíte ručne písanou poštou. Vaše údaje zostanú v bezpečí. Registrovať sa dá do 6.12.2017, potom výzvu uzavrieme,“ píše na svojej stránke autorka výzvy, Ľubica Noščáková.

Ak sa vám táto myšlienka páči tak ako nám, zdieľajte výzvu s priateľmi. Viac informácií nájdete ===TU===

Zdroj: pohodovo.sk | Ilustračná foto: freepik.com