Národná jednotka finančnej polície NAKA v posledných dňoch vykonáva zadržiavacie úkony na celom území západného Slovenska v súvislosti so závažnou organizovanou ekonomickou trestnou činnosťou.

Národná kriminálna agentúra odhalila podľa Tibora Gašpara, prezidenta PZ SR, dva prípady daňovej trestnej činnosti v súvislosti s obchodmi s kuracím mäsom a repkovým olejom. V tejto súvislosti už polícia obvinila aj osem osôb.

V rámci prvého prípadu s názvom “max” bola štátu spôsobená škoda viac jeden milión eur. Ako na tlačovej konferencii odznelo, skupina osôb mala páchať trestnú daňovú činnosť v období od júna 2015 až do januára 2016. Využívala na to rôzne obchodné spoločnosti.

Polícia v dňoch 16. a 17. mája uskutočnila nečakanú raziu v Nitre, Šali, Chtelnici, Hornej Strede a Bratislave. Dokopy zrealizovala šesť domových prehliadok a zadržala sedem ľudí ako podozrivé osoby. Muži zákona taktiež zaistili listinné materiály, počítačovú techniku a pamäťové médiá.

V druhom prípade, ktorý má do činenia s kuracím mäsom, boli osoby obvinené z neplnenia daňovej povinnosti. Mäso mali objednávať z Česka a následne ho predávať firmám na Slovensku. Finančná strata sa podľa polície vyšplhala až na 5,4 milióna eur. V rámci tohto prípadu muži zákona zasahovali v Nitre, Trenčíne, Novom Meste nad Váhom, Sládkovičove, Bratislave a Dubnici nad Váhom.

Zdroj, foto, video: Polícia Slovenskej republiky Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.