Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Trenčína vzniesol obvinenie zo zločinu ublíženia na zdraví spáchaného v štádiu pokusu voči 36-ročnému Ondrejovi z okresu Trenčín.

Policajná hliadka Obvodného oddelenia z Trenčianskych Teplíc 22. novembra v raňajších hodinách spozorovala pred pohostinstvom v Trenčianskych Tepliciach 36-ročného Ondreja, o ktorom je známe, že v minulosti sa dopustil rôznej trestnej činnosti. Hliadka sa rozhodla pre kontrolu Ondreja. Bolo zistené, že muž bol špinavý, na rukách a na topánkach bolo vidieť stopy červenej tekutiny, ktorá pripomínala krv.

Po vyťažení menovaného bolo zistené, že na ulici Ľudovíta Štúra v opustenom liečebnom dome na druhom poschodí fyzicky mal napadnúť 49-ročného muža. Kovovou tyčou ho mal opakovane udierať do hlavy a následne mal zobrať zo zeme nôž, ktorým ho pichol do oblasti brucha. Po tomto zistení išla hliadka ihneď uvedenú vec preveriť. Na mieste bol nájdený 49-ročný muž, ktorý chodil po chodbe, pričom na hlave mal zaschnutú krv ale nesťažoval sa na žiadnu bolesť. Policajná hliadka ihneď privolala rýchlu zdravotnú pomoc.

Nakoľko bolo miesto ťažko prístupné, bol poškodený za pomoci hliadky vyvedený von. Poškodený počas incidentu utrpel zranenia s predpokladanou dobou liečenia cca jeden mesiac. V zmysle zákona hrozí v tomto prípade obvinenému strata slobody na štyri až desať rokov. Vyšetrovateľ z Trenčína spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby.

Zdroj/Foto: KR PZ v Trenčíne