Termálne kúpalisko Galandia prechádza veľkými zmenami. Po zatvorení v roku 2015 z dôvodu dezolátneho stavu dostalo mesto Galanta ultimátum na to, aby aquapark znova otvorili, inak bude musieť mesto vrátiť štyri milióny eur. Čo sa na kúpalisku deje teraz a kedy bude otvorené? 

Zdá sa, že v areáli sa konečne veci hýbu, koncom novembra 2017 odtiaľ odstránili staré tobogany, ktoré nahradia úplne nové. Tie však namontované ešte neboli, mesto momentálne hľadá dodávateľa.

Nové tobogany budú narozdiel od tých starých živicové a budú aj niekoľkonásobne dlhšie. Tie staré mali dĺžku 200 metrov, no nové budú dlhé až 700 metrov a dokonca budú mať atraktívne prvky. Rozpočet na prerábanie tobogánov by mal byť 722-tisíc s DPH, no vďaka verejnému obstarávaniu sa táto suma výrazne zníži.

Galandia momentálne čaká na výsledky hospodárskej súťaže a na výhercu, ktorý nové tobogany zaobstará. Záujemcovia môžu svoje ponuky podávať do konca januára. Okrem týchto zmien sa ale urobili aj iné, a to najmä v exteriéri. Na kúpalisku orezali zeleň, vyčistili bazény a odstránili zničené obklady. Kúpalisko čaká pred otvorením ešte množstvo zmien ako napríklad oprava technológie, inovácia systému, oprava čerpadiel, vzduchotechniky, spotreby a využívania vody.

Najväčšou zmenou bude nová strecha, ktorá je v dezolátnom stave a momentálne sa pracuje na jej projekcii. Kúpalisko, ktoré je už viac ako dva roky zatvorené, by sa malo čoskoro dočkať znovuzrodenia a privítania návštevníkov.

Najskôr bude návštevníkom k dispozícii iba saunový svet, ktorý by sa mal otvoriť už 1. februára 2018. Ostatné časti areálu budú otvorené až po úplnej rekonštrukcii.

Zdroj: mynitra.sme.sk | Foto: wikipedia

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.