Olympiáda v kórejskom Pjongčangu sa síce skončila, no zimné preteky pokračujú aj naďalej. Svetového pohára v biatlone sa zúčastnili i naše reprezentantky, ktoré vybojovali krásne miesta. 

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová pokračuje vo svojej úžasnej ére víťazstiev a robí našej krajine radosť aj po olympiáde. V nórskom Holmenkollene ukázala, že je svetovou jednotkou v šprinte a stala sa tak víťazkou ôsmeho kola Svetového pohára.

I napriek tomu, že v šprinte na 7,5 kilometra pri prvej streľbe netrafila jeden terč, Nasťa sa nevzdávala a bojovala ako levica. Streľba v stojke sa jej podarila na sto percent a to jej zaručilo krásne umiestnenie. Keď k tomu pridala ešte svoju rýchlosť, bolo jasné, že ju už nikto nedobehne.

Druhá skončila Bieloruska Daria Domračevová, ktorá na Kuzminovú stratila deväť sekúnd. Tretie miesto patri Ukrajinke Vaľ Semerenkovej.

Výborné umiestnenie dosiahla aj Ivona Fialková, ktorá zastrieľala čisto a do cieľa prišla na deviatej priečke. Keďže vo Svetovom pohári ide o Fialkovej kariérne maximum, svitá u nej nádej na veľmi svetlú budúcnosť.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.