Najväčšie slovenské letisko, ktoré sa nachádza v Bratislave, si zavarilo svojimi VIP službami poriadny problém. Keďže protimionopolný úrad zistil vážne pochybenia, vystavil letisku naozaj mastnú pokutu. Čo robilo doteraz zle?

Bratislavské letisko má poriadny problém – bude musieť uhradiť pokutu, ktorej sa už nevyhne. Protimonopolný úrad rozhodol, že sumu 127 000 eur je letisko povinné zaplatiť za zneužitie dominantného postavenia, pričom verdikt je od 5. februára právoplatný a nemenný. Spoločnosť Letisko M.R. Štefánika – Airport Bratislava je tak povinná zaplatiť vysokú pokutu konkrétne za to, že v júli 2016 zaviedla poplatok za nadštandardné VIP služby poskytované cestujúcim na termináli všeobecného letectva. Problém je však v tom, že poplatok za VIP služby museli zaplatiť aj cestujúci, ktorí tento nadštandard nechceli, a dokonca ho ani nevyužívali.

Hlavný problém je podľa úradu v tom, že poplatok nebol prepojený s reálnym využitím nadštandardných VIP služieb cestujúcimi, ale bol účtovaný už len pri samotnom prechode cez spomínaný terminál. V dôsledku toho označili kompetentní konanie za protisúťažné a vystavili letisku pokutu.

V rámci správneho konania letisko predložilo žiadosť o urovnanie, na základe ktorého úrad súhlasil s tým, aby bola pôvodná pokuta letisku znížená o 30 percent, a to teda na rovných 127 000 eur. Najväčšie slovenské letisko sa tak tejto pokute nevyhne a za svoje konanie musí pykať.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: FB/Letisko Bratislava

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.