potápači

Z Liptovskej Mary vo štvrtok 14. júla vylovili telo nezvestného Martina (30). Od utorka po ňom pátrali hasiči, no nájsť sa ho podarilo po dvoch dňoch až potápačom. 

Správa o tejto tragédii sa v kysuckej dedine, kde Marek býval, rozšírila veľmi rýchlo. Podľa obyvateľov to bol veľmi šikovný chlapec, futbalista a jeho stratou prišli rodičia o jediné dieťa. Keď ľudia v dedine zistili, že sa Marek stratil, hľadať ho išli aj kamaráti.

Podozrenie, že sa s Martinom niečo stalo, nahlásil v utorok rybár, ktorý na brehu našiel Martinove oblečenie a doklady. Keď chlapca nenašla polícia, na miesto privolali hasičov, ktorí začali ihneď prečesávať hladinu priehrady. Pátracia akcia pokračovala v stredu aj vo štvrtok, až kým sa im ho nepodarilo nájsť.

Liptovská Mara

Liptovská Mara sa pre niekoho stane osudnou každý rok. Tento rok už vytiahli z priehrady telo Márie (51), ktorej prípadom sa stále zaoberá polícia.

V júni 2016 sa na Liptovskej Mare v Sielnickej priehrade topil mladík, ktorému prišiel na pomoc otec. Chlapcovi nakoniec pomohli z vody svedkovia, no otcovi sa záchrana jeho syna stala osudnou. Pavlove telo (48) museli z vody vytiahnuť potápači.

Zdroj: cas.sk | Foto: FB/Liptovská Mara Camp