Obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Všetko sa začalo, keď Ľubomír jazdil na motocykli po lesnej ceste nad Handlovou v časti Severná. Člen lesnej stráže vyzval muža na zastavenie motocykla a preukázanie totožnosti.

Člen lesnej stráže (55) zastavoval muža na motocykli z dôvodu dopustenia sa priestupku podľa Zákona o lesoch, keď jazdil na motocykli po lesnej ceste nad Handlovou. Prípad sa stal 15.júna v poobedných hodinách. Ako informuje polícia, muž po výzve svoj motocykel síce zastavil, ale keď mal preukázať svoju totožnosť, tak odmietol.

“Následne motocykel naštartoval a nasmeroval ho na člena lesnej stráže, ktorý sa uhol, stiahol obvineného z motocykla a ten ušiel pešo preč,” vysvetľuje polícia. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Prievidze vzniesol obvinenie zo zločinu útoku na verejného činiteľa na tohto muža. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Zdroj: KR PZ TN | Foto: commons.wikimedia.org ilustračné

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Dida
Zanietená redaktorka, ktorá vám prinesie tie najdôležitejšie informácie a pikošky z vášho mesta. Neuniknú jej ani podstatné témy, ktoré hýbu celým Slovenskom.