Ľudí v Nitrianskom okrese prekvapili kresby hákových krížov, ktoré sa tam neobjavili prvýkrát. Tento problém ich sprevádza už dlhé roky, no zatiaľ za ne nebol nikto potrestaný. Ako to dopadne teraz? 

Dediny v Nitrianskom kraji bojujú s problémom pretrvávajúcim už niekoľko rokov. Na budovách sa totiž objavujú hákové kríže, ktoré začal muž s psychickými problémami kresliť už pred desiatimi rokmi. Kríže sa však objavili znova, a to rovno v dvoch dedinách -v Hruboňove a Šuriankach.

Osem hákových krížov sa objavilo na Obecnom úrade v Hruboňove, kde ich niekto nakreslil bielou farbou. Konkrétnym miesto bola fasáda a dvere garáže. V Šuriankach si to pre zmenu odnieslo šesť stromov, na ktoré bola použitá nielen biela, ale aj ružová farba. Ten, kto na stromy hákové kríže nakreslil, nechal dokonca na mieste aj vedro s farbou.

Prípadmi sa momentálne zaoberá Národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru, ktorá začala trestné stíhanie vo veci pre trestný čin prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných ľudských práv a slobôd. Viac informácií k prípadu polícia poskytnúť nechce. V dedinách sa však špekuluje o tom, že kríže nakreslil muž, ktorý bol už raz za tento čin obvinený, a to presne pred piatimi rokmi. Páchateľa v tom čase ale nakoniec nepotrestali, pretože sa ukázalo, že trpí psychickými problémami. Či to aj po rokoch nakreslil ten istý muž, bude známe až po ukončení celého vyšetrovania. Dovtedy sa možno ešte nejaké kresby v Nitrianskom okrese objavia. Ak by ste ich náhoodu niekde zazreli, ohláste to na polícii.

Zdroj: mynitra.sme.sk | Foto: wikipedia/pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.