Na sociálnej sieti sa v týchto dňoch šíri prosba o pomoc rodiny, ktorej malá dcérka bojuje o život. Hoci rodičia vedeli, že ich po narodení čakajú ťažké chvíle, svojho bábätka sa nevzdali. 

Rodina, ktorá momentálne zažíva asi najhoršie dní svojho života, sa rozhodla o pomoc požiadať nielen priateľov a známych, ale aj ľudí, ktorých nepozná. Emanuela prišla na svet 18. januára 2018, no už jej prvé dni života sú naozaj kritické. Podľa slov jej otca sa narodila s vrodenou poruchou srdiečka – bez priehradky, táto diagnóza sa oficiálne volá jednokomorová porucha. Keďže komplikáciu srdca zistili lekári už počas tehotenstva, rodičia boli dopredu pripravení na to, že ich dcérka bude potrebovať sériu operácií, ktoré rozhodnú o tom, či bude vedieť ďalej žiť.

Emanuelka už po pár dňoch od narodenia absolvovala prvú operáciu v Detskom kardiocentre na Kramároch. Zákrok síce prebehol dobre, no nastali vážne komplikácie, pre ktoré musela byť pripojená na prístroje nahrádzajúce činnosť srdiečka. Rodičia tak ihned rozbehli akciu a rozhodli sa hľadať vhodných darcov krvi, ktorí by ich dievčatku neuveriteľne pomohli. Hľadanie je o to ťažšie, že malá bojovníčka má zriedkavejšiu krvnú skupinu A Rh negatív.

Dievčatko je momentálne vďaka darcom mimo kritického stavu. Svoj boj o život ale stále nevyhralo, a preto je preňho táto vzácna tekutina nesmierne dôležitá. Rodina prosí ľudí, ktorí by boli ochotní pomôcť darovaním vhodnej krvi, aby tak urobili v hociktorej nemocnici na Slovensku, stačí ak nahlásia meno Emanuela Stanová. Rodičia veria, že aj vďaka darcom a modlitbám ľudí nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí sa ich malinkej prežiť podarí.

Otec Emanuelky verejne ďakuje všetkým ľudom, ktorí im v týchto zlých časoch pomáhajú a darujú ich dcérke krv.

,,Sme veľmi vďační všetkým, ktorí darovali krv, ktorí sa zaujímajú o jej stav a želajú jej rýchle zotavenie. Dúfame a veríme, že vďaka tejto širokej podpore to zvládne. Emanuela momentálne funguje bez krvnej transfúzie, ale aj vzhľadom na jej situáciu sme si uvedomili, aké dôležité je, aby ľudia, ktorí môžu, darovali svoju krv – kedykoľvek je to len možné. V DKC ale aj na celých Kramároch, či v iných slovenských nemocniciach ležia desiatky detí a stovky ľudí, ktorí potrebujú darovanú krv na záchranu svojho života a obnovu svojho zdravia.”

Zdroj/Foto: Hitky/PS

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.