Matka zastrelenej Martiny Kušnírovej, priateľky taktiež zastreleného novinára Jána Kuciaka, prehovorila pre médiá. Na situáciu má vlastný názor a o politickej vražde sa dokonca nebojí hovoriť otvorene.

Rodičia zastrelenej dvojice Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pomaly, ale isto začínajú komunikovať nielen s políciou, ale aj médiami. Síce prežívajú obrovskú bolesť, akú si iní ľudia ani len nevedia predstaviť, matka Martiny v sebe našla ešte toľko sily, aby verejnosť prostredníctvom rozhovoru pre portál pluska.sk informovala o mladom páre a situácii v ich živote.

Pani Kušmírová o svojej dcére hovorí len v pozitívach a tvrdí, že s Jankom boli pre ňu nielen deťmi, ale aj najlepšími priateľmi, ktorí jej sľubovali, že sa o ňu v starobe postarajú. Utrápená Zlatica prežíva najsmutnejšie chvíle v živote, po smrti manžela totiž navždy stratila aj milovanú dcéru. Podľa jej slov, ktoré uviedla pre portál pluska.sk, bol tento mladý pár inteligentný, usilovný, pracovitý a najmä spravodlivý. Na oboch bola veľmi hrdá a na Janka zvlášť za to, akú prácu odvádzal.

Na jednej strane spokojný život, na druhej v roku 2017 začali prichádzať vyhrážky, o ktorých sa ambiciózny novinár zveril aj rodine. Atmosféra sa u nich začala vyostrovať, no strach mladá dvojica nemala a rodičov ubezpečovala, že sa jej nič nestane. ,,Janko mi hovoril – teta, za moju prácu mi hrozí maximálne trestné oznámenie, ktoré sa dá vždy nejako uhrať.” Dcéra ju zase upokojovala slovami: ,,Mami, sme na Slovensku a nie v Amerike, tu nám nič nehrozí a nič sa nám nestane. Pozeraj menej kriminálok a uvidíš budeš kľudnejšia. A vidíte, ako to celé dopadlo, a vraj nie sme v Amerike!“

Posledný kontakt mala Zlatica s dcérou v stredu a volať si mali aj vo štvrtok. To už ale nikto z dvojice telefón nezdvíhal. Keď sa ani Janko, ani Martina neozývali niekoľko dní, Zlatica sa rozhodla oznámiť to na polícii. V piatok však stratila trpezlivosť nielen Martinina, ale aj Jankova mama, ktorá mala z celej situácie zlý pocit. Rozhodli sa teda spolu zalarmovať políciu. Ich najhoršie obavy sa naplnili v momente, ako im polícia ohlásila, že ich deti našli mŕtve vo vlastnom dome vo Veľkej Mači.

Zronená matka tiež prezradila, že keď deti pochovajú, urobí všetko preto, aby sa to celé vyšetrilo. Podľa nej to už od prvej minúty, kedy bola vypovedať v Trnave, nebolo v poriadku, myslí si, že ide o politickú vraždu. Odhodlaná žena sa nebojí a tvrdí:,Nedám im pokoj, kým sa to spravodlivo nevyšetrí.”

Zdroj: pluska.sk | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.