Policajné vyšetrovanie síce stále trvá, no mama zastrelenej Martiny Kušnírovej prehovorila. Je presvedčená, že vie, kedy jej dcéra a Janko zomreli, pre portál pluska.sk popísala celý osudný večer. 

Vražda novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej zasiahla celé Slovensko. Ľudia si na mnohých miestach uctievajú ich pamiatku, spomínajú a zapaľujú sviečky. K spomienkovému pochodu sa pridali aj zahraničné mestá, ktorým takéto konanie nie je ľahostajné. Páchateľa otrasného činu sa ale stále nájsť nepodarilo, pričom na inforrmácie sú v týchto dňoch skúpi aj policajti.

V piatok 2. marca pochovali v rodnej dedine Gregorovce na východnom Slovensku Martinu, v sobotu zas Jána. Príbuzní sú zdrvení a pre nájdenie vraha sú ochotní urobiť všetko. Martinkina mama Zlatica Kušnírová začala preto komunikovať s médiami, ktorým rozpráva podrobnosti o vyhrážaní sa Jankovi, ale aj o osudnom dni. Mama talentovanej archeologičky má v hlave stále viac otázok, na ktoré sa snaží nájsť odpovede. Polícia síce oficiálne nezverejnila čas, kedy bol pár zastrelený, no Zlatica si je istá, že vie, kedy sa to stalo.

Ako píše portál pluska.sk, dvojici v stredu večer medzi piatou a šiestou večer priniesol sused nabíjačku do auta, ktoré mali odstavené v Galante. Podľa slov suseda bola Martina vysmiata a mala dobrú náladu. Ján mal prísť domov o siedmej a snúbenica mala pre neho ísť na aute.

,,Viem o tom, že za desať osem s mojou Martinkou komunikovala ešte Jankova sestra. O štvrť na deväť som jej zavolala ja, no to bolo prvýkrát, čo nezdvíhala, tak som jej po desiatych minútach zavolala znova. Nedvíhala. O trištvrte na deväť som zavolala Jankovi, ani ten nedvíhal. Vždy, keď nezdvihli telefón, volali čoskoro naspäť a teraz nikto nič… Už som ich viacej neotravovala, myslela som, že sú unavení a zavolám zajtra. Počas ďalšieho dňa som im volala, písala smsky a nikto sa neozval. Oni boli v tom čase už mŕtvi“, prezradila pre Plusku mama Zlatica.

Svoju dcéru poznala najlepšie a tvrdenia o tom, že si do domu vpustili niekoho cudzieho, úplne vylučuje. Martinka vraj zahriakla vždy aj mamu, keď sa rozprávala s neznámym človekom. A ako si vysvetľuje tri šálky, o ktorých hovorí polícia, že boli na stole? Ján aj Martina podľa nej častokrát pracovali aj v noci a ich zvykom bolo urobiť si kávu po príchode domov z práce. Vylučuje to, že si s niekým dali kávu a potom ich zastrelil. Matka zosnulej tvrdí, že ich smrť musela nastať v stredu, pretože autonabíjačka bola zapnutá a sused im ju kázal vo štvrtok ráno vypnúť. Policajné reči o piatkovej smrti teda popiera a je si istá, kedy k tejto vražde došlo.

Zdroj: pluska.sk | Foto: FB/pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.