Medzinárodný deň detí je sviatkom, patriacim výlučne deťom. I keď nie je zrejmé, prečo práve 1. jún bol zvolený za sviatok MDD, oslavuje sa každoročne vo viac ako 21. krajinách na svete. U nás konkrétne od roku 1952. 

Formy takýchto osláv sú rôzneho charakteru. Deti oslavujú svoj deň na školách, škôlkach, ihriskách, výletoch, rôznych spoločenských podujatiach alebo napríklad aj na farme. A práve na jednej z malých farmičiek oslávili svoj veľký deň aj najmenší z Detského centra v Michalovciach.

Keďže Detské opatrovateľské centrum sa zameriava na výchovu a vzdelávanie detí v rodinnom prostredí, na farmu v Jastrabí pri Michalovciach boli pozvaní i rodičia, či starí rodičia. “Bolo v našom záujme stráviť tento deň spoločne. Výlet na farmu sme preto organizovali s rodičmi cielene. Vážime si o to viac účasť každého z nich, nakoľko výlet pripadal na deň počas pracovného týždňa,” povedala pani učiteľka z Detského centra.

Okrem zvieratiek nechýbala na farme ani zábava, maľovanie na tvár, či súťaže, ktoré si pre deti pani učiteľky z Detského centra pripravili. A bolo aj prekvapenie!

Výletu sa tešili nielen deti, ale aj rodičia. “Bol to úžasný deň a skvelo pripravený. Bola som šťastná, že pre deti dokázal niekto niečo takéto pripraviť. Cítila som sa na farme veľmi dobre a najmä, keď som videla, akí sú moji chlapci spokojní. A Mimoň? Ten bol za 100 bodov,” uviedla jedna z mamičiek detí.

V prípade, že sa táto mini farma zapáčila aj vám a radi by ste ju niekedy navštívili, pokojne oslovte farmára. Kontaktovať ho môžete na oficiálnej webovej stránke uprimne.sk.

Zdroj, foto: autor

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.