Ilustračné foto

Návratu tropických teplôt sa iste mnohí potešili. Nakoľko to s počasím u nás vyzerá doslova ako na hojdačke, nebolo isté, či tomu naozaj aj takto bude. Meteorológovia neklamali a vyhliadky na horúce letné dni potvrdili. 

Podľa informácií odborníkov budú teploty vyššie každým prichádzajúcim dňom. Návrat k tropickým teplotám udáva portál imeteo.sk v závere tohto týždňa.

Aktuálne počasie na našom území ovplyvňuje tlaková výš so stredom nad západným Rusko a práve táto tlaková níž prináša do našej oblasti chladnejší vzduch. Ten je zároveň aj vlhký, preto sa v ňom počas popoludňajších hodín tvoria prehánky.

“Táto tlaková výš sa postupne bude vypĺňať a jej vplyv bude slabnúť. Naopak, nad Balkánom začne mohutnieť tlaková výš, po ktorej zadnej strane k nám od juhu prenikne teplejší vzduch. Každým dňom bude teplejšie a vzduch sa bude postupne ohrievať,” informuje imeteo.sk.

Od utorka 3. júla už môžeme očakávať teploty do +27 °C. Najneskôr vo štvrtok 5. júla by mali teploty dosiahnuť už tropické hodnoty. “Oteplenie by malo opäť trvať dlhšie a zasiahne celé naše územie,” uvádza imeteo.sk.

zdroj: ReproFoto imeteo.sk

Zdroj/Foto: imeteo.sk |Ilustračné foto: pixabay.com