Kraslice sú azda najtypickejším doplnkom veľkonočných sviatkov. A to nielen v domácnostiach. Mestá či obce na východe Slovenska oživili okrem prebúdzajúcej sa prírody i rôzne veľkonočné dekorácie. V našom meste ich máte možnosť vidieť hneď niekoľko stoviek. Kto však “stojí” za ich výrobou?

S veľkonočnou výzdobou začalo mesto Michalovce počas vlaňajšieho týždňa. Ako býva tradíciou, pracovníci mesta zdobili veľkonočnými kraslicami strom pri pódiu, nachádzajúci sa vedľa Mestského úradu. Aby mohli kraslice zdobiť naše mesto, musel ich aj niekto vyrobiť.

Za výrobou hľadajte najmenších

Tvorcami veľkonočných kraslíc, vyrobených rôznymi technikami sú i najmenší škôlkári z nášho mesta. Do projektu sa mohli zapojiť práve výrobou veľkonočných kraslíc, ktoré aktuálne zdobia naše mesto. Jednou z nich bola aj Cirkevná materská škola blahoslaveného Vasiľa Hopku v Michalovciach. No uznajte, nie sú sú rozkošní?

Najmladší škôlkári z CMŠ balhoslaveného Vasiľa Hopku pri výrobe kraslíc
Najmladší škôlkári z CMŠ balhoslaveného Vasiľa Hopku pri výrobe kraslíc

O tom, že strom ozdobený veľkonočnými kraslicami púta v našom meste pozornosť niet pochýb. Počas nášho fotografovania sa pri ňom pristavovali desiatky dospelých, detí a obdivovali ich. Každá kraslica má svoje čaro a každá je iná, pretože v nich nájdete lásku, radosť a kus detského srdiečka.

 

Zdroj, foto: autor

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.