Nový týždeň začal na cestách východného Slovenska mimoriadne tragicky. V noci z nedele 29. júla na pondelok 30. júla krátko po 00.15 h došlo v katastri obce Zalužice v michalovskom okrese k tragickej dopravnej nehode.

Ako informovala hovorkyňa KR PZ v Košiciach Lenka Ivanová, podľa doterajších zistení 48-ročný Michalovčan smerujúci s osobným motorovým vozidlom zn. Seat Ibiza od mesta Sobrance na Michalovce, na začiatku obce Zalužice z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, potom prešiel cez chodník a narazil do betónového stĺpu, pričom ďalej pokračoval v jazde, až narazil do bilbordu stojaceho na súkromnom pozemku jedného z rodinných domov v obci Zalužice.

“V tom čase sa spolu s vodičom vo vozidle nachádzala aj 38-ročná spolujazdkyňa. Obe osoby utrpeli pri dopravnej nehode zranenia, ktorým na mieste podľahli. Pri dopravnej nehode došlo k pretrhnutiu 3 káblov elektrického vedenia, v dôsledku čoho bola prerušená
distribúcia elektrickej energie pre niekoľko domácností,” uviedla Ivanová.

Predbežná škoda na vozidle bola vyčíslená na 3.000 eur, škoda na bilborde na 1.000 eur a oplotení rodinného domu na 300 eur. “Prítomnosť alkoholu bude zisťovaná pri nariadenej pitve. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Presná príčina
dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,” dodala Ivanová z KR PZ v Košiciach.

Zdroj/Foto: KR PZ Košice