Slovenskom otriasa hrozivá správa. V okolí Nitry vraj niekto rozmiestňuje veľmi nebezpečnú chemickú látku, ktorou zabíja chránené zvieratá. Polícia však varuje, že látka je smrteľná aj pre ľudí a domácich miláčikov. 

Polícia varuje ľudí v nitrianskom okrese, aby si dali pozor na chemickú látku, ktorou boli otrávené štyri chránené vtáky. Neznámy páchateľ ňou usmrtil jedného orla kráľovského a troch myšiakov lesných. K incidentu došlo v katastri obce Veľký Cetín. Vylúčené nie je ani to, že chemikália bola rozmiestnená v okolitých oblastiach, navyše látka je vraj smrteľne nebezpečná i pre domáce zvieratá a ľudí. Ak sa teda nahádzate v okolí Nitry, mali by ste byť mimoriadne ostražití. Polícia však upozorňuje ľudí, aby si dávali pozor aj v iných regiónoch Slovenska.

Hodnota uhynutých vtákov je stanovená na viac ako 8 700 eur. V prípade nájdenia páchateľa mu hrozí trest odňatia slobody od 1 do 6 rokov. Ak máte akékoľvek informácie o tom, kto to mohol takéto svinstvo urobiť, neváhajte kontaktovať políciu.

 

Zdroj: FB/Polícia SR

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.