Ilustračná foto

Polícia zaznamenala počas víkendu aj dopravnú nehodu s účasťou motorkára. K dopravnej nehode došlo v sobotu 28. júla krátko po 14.00 h došlo v katastri obce Margecany (okres Gelnica). 

Podľa doterajších zistení prešiel 26-ročný vodič z okresu Spišská Nová Ves, smerujúci od mesta Krompachy na obec Jaklovce, s motocyklom zn. Ducati Monster do protismernej časti vozovky, kde sa v tom čase nachádzalo vozidlo zn. Kia Rio, pričom došlo k ich zrážke.

“Vodič vozidla bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom, vodič motocykla bol leteckou záchrannou službou prevezený do nemocnice v Košiciach. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel motocyklista pri dopravnej nehode ťažké zranenia,” informovala hovorkyňa KR PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

Predbežná škoda bola vyčíslená na 5.000 eur.

Bezpečná jazda si vyžaduje maximálnu sústredenosť, opatrnosť a ostražitosť v cestnej premávke sú veľmi dôležité. Len vďaka nim možno predísť tragédiám a škodám na majetku. K väčšej bezpečnosti na cestách môže prispieť každý účastník cestnej premávky svojím zodpovedným správaním a dodržiavaním pravidiel cestnej premávky. Ak budeme všetci vzájomne dodržiavať pravidlá cestnej premávky a správať sa k sebe navzájom ohľaduplne, bude náš pohyb po ceste či chodníku bezpečný,” upozornila košická krajská policajná hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Košice, ilustračné foto/ FB PZ SR