Na západnom Slovensku sa v poslednom období vyskytuje čoraz viac prípadov vlámania do bytov alebo domov. Zlodeji idú predovšetkým za peniazmi, zlatom a predmetmi, ktoré sa dajú rýchlo a ľahko speňažiť. 

Na Hornej Nitre úraduje zlodejský gang, ktorý sa zameriava predovšetkým na rodinné domy a nerobí im problém kradnúť aj počas toho, keď sú majitelia doma. Na Narcisovej ulici v Prievidzi vykradli dva domy, o ulicu vyššie jeden. Ďalšie aj v okolitých obciach.

Keď sa invalidný dôchodca z Prievidze vrátil po dovolenke domov, našiel len poriadnu spúšť. Všetko, čo sa dalo, bolo povyhadzované, zlodeji si odniesli šperky. Hotovosť nenašli, pretože tú mal dôchodca so sebou. Zlodeji sa dostali do domu zo záhrady cez pivničné okno. Z pivnice prešli do obývacej časti len cez schody. Na poschodí rozbili dvere a rabovali.

Prečítajte si tiež: Obyvatelia Nitry, POZOR! V meste vyčíňajú neznámi zlodeji a vykrádajú byty!

Zlodeji sa však nezastavili len pri jednom dome. Vytipovali si ďalší dom, v ktorom sa však nachádzal aj majiteľ, ktorý v tom čase spal. Do domu sa opäť dostali cez pivnicu. Našli peňaženku a ušli. Okrem hotovosti v nej mal majiteľ aj platobnú kartu. Na druhý deň z nej v Oslanoch vybrali 20 eur a v Novom Meste nad Váhom 500 eur. Majiteľ síce prišiel o peniaze, no je rád, že sa mu nič nestalo. Jeho syn mu povedal, že ak by v tom čase nespal, už by možno ani nebol medzi živými.

“Počas dovolenkového obdobia sme zaznamenali v Prievidzkom okrese viaceré krádeže vlámaním do rodinných domov. Polícia upozorňuje, aby občania starostlivo zamykali dvere a okná. Nezabúdajte ani na podkrovie, poschodie, malé strešné okná a pivničné okná,” pre Televíziu Markíza povedal Pavod Kudlička, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

Polícia po neznámych páchateľoch momentálne pátra. Nie je vylúčené, že sa presunú aj do iných slovenských miest. Najviac na nich zatiaľ doplatili dôchodcovia, ktorí musia obracať každé euro.

Zdroj: TV Markíza/Prvé televízne noviny | Ilustračné foto: pixabay.com