Azda niet človeka, ktorému by Babie leto s krásnym, slnečným a stabilným počasím nerobilo radosť. Dekádu takéhoto počasia však čoskoro preruší studený front. Nezabudnite si ho preto ešte užiť naplno. 

O letnom počasí hovoria meteorológovia oprávnene, pretože počas pondelka 16. októbra bola na našom území zaznamenaná teplota nad hranicou +25°C. Tá je už považovaná za hranicu letného dňa. Kým v západnej Európe už Babie leto pomaly končí, u nás ešte zotrvá naďalej.

Naše územie je pod vplyvom mohutnej tlakovej výše

Aktuálne počasie v našej krajine má na svedomí rozsiahla oblasť nízkeho tlaku. Rozkladá sa nad južnou Európou a do mnohých európskych oblastí so sebou prináša práve tlaková výš slnečné a teplé počasie. Pokračovať bude v tomto znení i počas nastávajúcich dní.

Teploty budú počas nasledujúcich dní nadpriemerné

Nadchádzajúce dni prinesú do našej oblasti naozaj stabilné, slnečné počasie. Opatrní treba však byť pri pribúdajúcich hmlách, ktoré sa na niektorých miestach môžu udržiavať aj po celý deň. V ich dôsledku budú maximá postupne klesať. “Stále však teploty budú veľmi vysoké. Maximálne teploty sa budú pohybovať nad hranicou +20°C, čo je na súčasnú ročnú dobu mimoriadne veľa. Až do nedele nás tak čaká teplotne nadpriemerné počasie,” informovalo imeteo.sk.

K zmene by malo podľa všetkého dôjsť až v nedeľu 22. októbra, kedy začne do našej oblasti postupovať od severozápadu studený front. Ten bude mať na svedomí prerušenie Babieho leta. Pokračovať by však malo v priebehu nastávajúceho týždňa.

Zdroj: imeteo.sk | Video: YouTube | Ilustračná foto: pexels.com