Ilustračná foto

Vyhliadky meteorológov na postupné otepľovanie sa potvrdzujú. Teploty by však mali vystúpiť omnoho vyššie, ako sa pôvodne očakávalo. Na našom území by mali byť zaznamenané príjemné jarné teploty, ktoré sa dostanú až +20°C.

Uplynulý víkend priniesol nielen do našej oblasti, ale i do mnohých častí Európy zastavenie prílevu studeného, arktického vzduchu. Teplejší charakter počasia sa začína postupne v Európe presadzovať a priniesť by mal skutočne veľmi vysoké teploty.

Výrazný vzostup teplôt dorazí cez víkend

Ako uvádza portál imeteo.sk, prílev teplejšieho vzduchu sa začne zintenzívňovať v druhej polovici tohto týždňa po tom, ako sa nad centrálnym Stredomorím usadí tlaková výš, ktorá bude mohutnieť.

Veľmi teplý vzduch sa tak na naše územie začne dostávať po západnom okraji tejto tlakovej výše od juhozápadu až z Afriky.

Zatiaľ čo počas utorka 6. marca a stredy 7. marca maximálne teploty vystúpia k +10°C, tak v druhej polovici týždňa bude výrazne teplejšie.

“Podľa aktuálnych výstupov by malo byť najteplejšie v nedeľu, kedy maximálne teploty na našom území pri polooblačnom počasí budú stúpať na +13 až +18°C,“ informuje imeteo.sk.

zdroj: ReproFoto imeteo.sk

Teploty budú výrazne nad priemerom

“Teploty, ktoré sa v najteplejších oblastiach budú šplhať až k +20°C budú na súčasnú ročnú dobu stále nezvyčajné. V porovnaní s dlhodobým normálom sú tieto teploty až o 10°C vyššie,” dodáva portál.

I napriek tomu, že vyhliadky naznačujú začiatkom budúceho týždňa mierne ochladenie, teploty by sa mali naďalej pohybovať nad úrovňou dlhodobého normálu.

Zdroj/Foto: imeteo.sk, ilustračné foto/pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.