Počasie na našom území je aktuálne pod vplyvom tlakovej výše, ktorá sa rozkladá nad východnou Európou. Po zadnej strane tejto tlakovej výše prúdi na naše územie teplý vzduch od juhu. V jeho dôsledku prevláda v našej oblasti nadpriemerné aj teplé počasie. 

Ako informovalo imeteo.sk, v našej oblasti bude prevládať pokojné, stabilné, no oblačné počasie. Prílev tohto teplého vzduchu od juhu zvykne práve v tomto období prinášať aj nízku oblačnosť či ranné hmly. S takýmto charakterom počasia treba rátať aj počas nasledujúcich dní.

Oblačné počasie

V západnej časti Slovenska treba v pondelok 6. novembra očakávať dážď. Ostatné miesta by mali zostať bez zrážok. Panovať by malo u nás veľa oblačnosti s rannými hmlami až do nasledujúceho víkendu. Najmenej oblačnosti bude na východe.

Do našej oblasti však bude prúdiť teplý vzduch. “Až do konca pracovného týždňa počítajte na našom území s nadpriemerne teplým počasím vďaka prílevu teplejšieho vzduchu. Tento vzduch prinesie na naše územie nadpriemerné teploty, ktorý budú stúpať nad hranicu +10°C. Vyššie nepôjdu práve pre veľkú oblačnosť,” uviedlo imeteo.sk.

Počasie by sa malo zhoršiť nasledujúci víkend, kedy treba počítať aj s početnejšími zrážkami.

Zdroj: imeteo.sk | Video: YouTube | Ilustračná foto: freepik.com