Iniciatíva Za slušné Slovensko povzbudila ľudí k vytvoreniu novej politickej strany. Situácia je však úplne iná, ako to vyzerá, organizátori protestov sa k celej veci vyjadrili jasne. 

Na Slovensku zrejme vzniká nová politická strana s názvom Za slušné Slovensko. Od stredy 4. apríla sa ju pokúša niekto registrovať na ministerstve vnútra, o čom informovali Hospodárske noviny. Hoci si väčšina ľudí môže myslieť, že strana vzniká pod iniciatívou organizátorov súčasných protestov, celé je to úplne inak. Jedna z organizátoriek Karolína Farská tvrdí, že s novou stranou nemajú nič spoločné a dištancujú sa od nej. Farská dokonca pre Hospodárske noviny uviedla, že mená, ktoré sú pod oznámením o novej strane zapísané, nepozná a nič jej nehovoria.

,,Vznik tejto strany považujeme za hrubé zneužitie našej snahy o lepšiu krajinu, v ktorej žijeme. Od celej veci sa dištancujeme a všetko budeme riešiť s právnikmi,“ potvrdila Farská pre Aktuality.sk. Aj s ostatnými členmi iniciatívy Za slušné Slovensko je presvedčená, že ide o účelovú vec a niekto sa snaží zneužiť situáciu.

Zdroj: aktuality.sk/hospodarskenoviny.sk | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.