Salmonelóza si našla svoju obeť. Na toto nepríjemné ochorenie zomrela žena v Spišskej Novej Vsi. Ďalší muž bojuje v nemocnici o život. Lekári tvrdia, že s takýmto typom agresívnej baktérie salmonely sa ešte doposiaľ nestretli. 

Ide o typ ochorenia, ktoré je síce nepríjemné, no v dnešnej dobe liečiteľné. Šokujúca bola preto správa o smrti ženy, ktorá tomuto ochoreniu podľahla.

“Išlo o pacientku, ktorá bola hospitalizovaná s rozvratom vnútorného prostredia a nedostatočnej činnosti obličiek pri hnačkovitom ochorení. U pacientky bola potvrdená salmonelóza,” potvrdil námestník riaditeľa pre lekársku starostlivosť Martin Šimo pre tvnoviny.sk.

Žena tak bola nútená podstúpiť dvojnásobnú operáciu brušnej dutiny. Ako píšu tvnoviny.sk: “Napriek intenzívnej starostlivosti, vrátane umelej pľúcnej ventilácie, po viac ako mesiaci starostlivosti, došlo k úmrtiu pacientky,” dodal Šimo.

Lekári tvrdia, že s takýmto agresívnym správaním baktérií salmonely sa doposiaľ nestretli.  Podľa informácií sa žena nakazila z kuracieho mäsa. Túto informáciu vyslovila samotná pacientka, no i jej príbuzní.

Priebeh tohto ochorenia je podobný aj u muža, ktorý bol hospitalizovaný v nemocnici niekoľko týždňov neskôr ako nebohá žena. Jeho stav je kritický.

Informácie spolu s výsledkami obdržali od lekárov aj hygienici z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Spišskej Novej Vsi.  “V obidvoch prípadoch išlo o biologický materiál, z ktorého sa potvrdila salmonela. Bol odoslaný na serotypizáciu do Národného referenčného centra. Podrobnejšie vyšetrenie danej baktérie uskutočňuje až potom Národné referenčné centrum,” povedala regionálna hygienička Renáta Hudáková pre tvnoviny.sk.

Či sa na Spiši objavil nový agresívnejší druh baktérie salmonely ukážu až výsledky rozborov Národného referenčného centra pre salmonelu.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: ilustračné pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.