V posledných dňoch hľadaného podvodníka ľudia videli i v Novom Meste nad Váhom. 

V posledných dňoch sa notorický podvodník údajne objavil aj v Novom Meste nad Váhom, v Piešťanoch, Trenčíne či na Starej Turej. Tvrdia tak ľudia, ktorí s ním prišli do kontaktu. Našťastie, pozorné zamestnankyne v Novom Meste zistili, že ide o podvodníka a tak nespôsobil žiadnu veľkú škodu. Jedna z čašníčok v kaviarni Veronika sa vyjadrila, že zmizol hneď ako zistil, že niečo tušia. Škoda vraj spočívala iba v jednej nezaplatenej káve. Muža nahlásili i polícii. Zamestnankyňa z iného novomestského podniku Broňa povedala, že mužovi dala hneď najavo, že vie o čo ide a poslala ho tam, kam patrí.

Známy podvodník úradoval už na viacerých miestach Slovenska. Médiá o ňom informovali už takmer pred rokom, no muž tak zrejme robí naďalej. Navštevuje rôzne podniky ako sú bary, kaviarne či reštaurácie, vydáva sa za niekoho iného a klame ľudí pútavými príbehmi. Zvykne sa vydávať za vojaka, o čom informovali topky.sk ešte v marci minulého roka, kedy mal navštevovať zariadenia vo Zvolene. Muž si opakovane napríklad niečo objedná či zarezervuje, ale potom už nezaplatí a nepríde.

„Upozorňujem, že tento muž bol včera v Žiline. Vydáva sa za niekoho známeho a šíri nezmysly a klamstvá, pričom ale disponuje veľkým množstvom aj pravdivých súkromných informácií. Neviem, odkiaľ ich berie. Identitu tohto “vojaka” som našla sama na internete, po tom, ako vystrašil celú našu rodinu a najmä mamu, ktorá má problémy s tlakom. Oznámili sme to aj na políciu,“ priniesol skúsenosť čitateľky portál zilinak.sk.

Kamera v podniku v Košiciach však v januári tohto roka muža zachytila aj ako kradne peniaze spoza baru. Oblečený mal znovu vojenský odev. Podľa polície by malo ísť o 23-ročného Jakuba Starinského z Ľubochne. V prípade, že muža uvidíte, ihneď kontaktujte políciu.

Zdroj: zilinak.sk, topky.sk, Facebook | Video: Facebook | Foto: commons.wikimedia.org