Firma z Nedožier-Brezian bude na viacerých miestach Prievidze chemicky postrekovať inváznu rastlinu – pohánkovca japonského. Obyvatelia by sa mali miestam, kde dôjde k postrekom, vyhnúť.

Na území Prievidze sa od 5. do 9. júna, ale v závislosti od počasia, uskutoční chemický postrek inváznej rastliny pohánkovca.

Postrek bude vykonaný v lokalitách sídlisko Žabník (spojovací chodník sídliska Žabník a sídliska Zapotôčky, Nové mesto vedľa futbalového štadióna, koniec Ulice stavbárov pri nadchode cez železnicu, Necpalská cesta – okraj hlavnej cesty oproti zariadeniu Squash), sídlisko Nové mesto (rožné plochy okolo budovy Zariadenia pre seniorov na Ul. M. Rázusa, Slnečné nábrežie – plocha medzi chodníkom a riekou Nitrou oproti novým bytovým domom, okolo plota ZŠ Šafárika), Vápenica (plocha za budovou skladu CO, garáže – južný obchvat), Bojnická cesta (ľavá strana aj pravá strana (vedľa čerpacej mosta cez rieku Nitru, sídlisko Kopanice (Cesta V. Clementisa oproti „Hektorovi“) a Riečna ulica (medzi skupinovými garážami a riekou Nitrou).
Upozorňujeme obyvateľov, aby nevstupovali na spomínané postrekované plochy a vyhli sa kontaktu s rastlinami,” uvádza sa na stránke mesta.

Pohánkovec japonský je trváca dvojdomá rastlina so silným a dlhým drevnatejúcim podzemkom, ktorý dorastá až do vzdialenosti 20 metrov od materskej rastliny. Stonky vysoké od 100 do 250 centimetrov sú priame, oblé, duté, holé, červeno škvrnité. V hornej časti sa rozkonárujú.

Zdroj: prievidza.sk | Foto: Youtube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.