Slovenská obchodná inšpekcia zistila v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý predstavuje riziko poškodenia zdravia a je preto výrobkom nebezpečným. Ide o nasledovný výrobok.

SOI zverejnilo vážne upozornenie. Na trhu totiž objavili nebezpečný produkt – Lepidlo – Sada na defekt TUBELESS TIRE REPAIR KIT.

Sadu tvorí 1 kus cementu (hliníková tuba s obsahom 12 g so šroubovacím umelohmotným uzáverom), 1 kus náradia: rašpla, 1 kus náradia: ihla na vkladanie očiek a 5 kusov opravovacích reťazí. Na hliníkovej tube sa nachádzajú informácie: RUBBER SOLUTION GUMMILÖSUNG, SOLUCION DE GOMA, Dissolution De Caoutchouc, Inhalt: Cont.12 g, KEEP AWAY FROM CHILDREN, čierny plameň v žltom poli.

Pri používaní hrozí chemické riziko – poškodenie zdravia, keďže výrobok obsahuje nadlimitné množstvo toluénu. 

Predávajúcemu bolo uložené opatrenie na mieste na zákaz predaja predmetného výrobku a opatrenia na ochranu trhu pred nebezpečným výrobkom.

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si túto sadu obsahujúcu lepidlo a potrebné náradia pri aplikácií lepidla zakúpili, aby ju vo vlastnom záujme prestali používať. Spotrebiteľ má právo predmetný nebezpečný výrobok vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobu.

Zdroj, foto: soi.sk | Ilustračné foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.