Ilustračné foto

POZOR! Polícia Slovenskej republiky varovala Slovákov v utorok 3. júla pred ďalším podvodom. Podľa informácií sa obeťou stala tentokrát TATRALANDIA. Údaje si vypýtajú z vašej kreditnej karty!

Odbor počítačovej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru v rámci vlastného preverovania zaznamenal zvýšený výskyt automaticky zasielaných správ prostredníctvom komunikačnej služby WhatsApp.

“Tieto správy sú generované po návšteve internetovej stránky www.tatralandia-sk.win a samotný odkaz v správe aplikácie WhatsApp smeruje na doménu www.tatralandia-sk.win/#. Na uvedenej stránke sa uvádza, že Aquapark Tatralandia rozdáva 5 bezplatných povolení pre 500 rodín. Podvodný web využíva napodobeninu facebookových komentárov, vďaka čomu má ponuka vyzerať dôveryhodne. Pochopiteľne ide o vymyslené profily a komentáre, ktoré sú v angličtine,” informuje polícia.

Samotné vedenie spoločnosti TMR poprelo, že by organizovali túto súťaž. Zuzana Fabiánová, hovorkyňa spoločnosti TMR sa vyjadrila pre internetový magazín techbyte.sk, že spoločnosť TMR a Aquapark Tatralandia sa od týchto aktivít dištancujú a danú doménu nemá TMR registrovanú. Zároveň vyzvala ľudí, aby na tento druh komunikácie nereagovali ani neklikali na odkaz, pretože žiadna podobná súťaž neexistuje ani neprebieha a ide o podvod.

“Odbor počítačovej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru takisto analyzoval procesy, ktoré spúšťa aktivita na uvedenej stránke a upozorňuje na možné zneužitie osobných údajov ľudí, ktorí sa do falošnej súťaže zapojili. Uvedená stránka zároveň odkazuje na streamovacie služby, kde je potrebné aj pre spustenie bezplatného skúšobného obdobia zadávať údaje o kreditnej karte používateľa,” dodala polícia.

Zdroj: Facebook Polícia Slovenskej republiky  | Foto: pixabay, facebook