Neodmysliteľnou súčasťou Nového Mesta nad Váhom je vodojem, ktorý vznikol po skončení 2. svetovej vojny. V súčasnosti by však potreboval rekonštrukciu, no mesto naopak vydalo búracie povolenie. Na záchrane Vodnej veže tak začal pracovať mladý ambiciózny budúci architekt Jakub Masný, ktorý vytvoril dokument o stavbe, čím chce, aby sa táto problematika dostala do povedomia všetkých občanov.

Podľa Jakuba by Vodná veža mala byť uctenou pamiatkou industriálnej éry mesta a má dobrý potenciál na to, aby prilákala do Nového Mesta nad Váhom nových turistov. V zahraničí sa z podobných stavieb stali kaviarne, reštaurácie, železničné múzeá, knižnice či obytné priestory. Nezáleží však na tom, aké využitie by mala táto veža v našom meste, dôležité je to, že sa zachová pôvodná stavba, vďaka ktorej budeme môcť spomínať na to, čo bolo kedysi.

Všetky potrebné informácie nájdete v dokumente, ktorý vytvoril priamo mladý budúci architekt Jakub v spolupráci s profesorom Bohumilom Kováčom >>> TU <<< , prípadne na jeho Facebooku >>> TU <<<

Zdroj/Foto: Jakub Masný

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Mladá a ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá sa zaujíma o všetko, čo sa deje okolo nej a má potrebu upozorniť na to aj svoje okolie. Miluje písanie a ak náhodou nepíše nejaký článok, rada si prečíta dobrú knihu.