Nitra má veľký problém, v uliciach tohto mesta útočia na ľudí veľké psy, ktoré už napadli niekoľko ľudí. Poslednou, ktorú napadol pes, bola žena, ktorá sa pohybovala po Priemyselnej ulici. Žena zavolala mestskú políciu, no kým policajti prišli, utiekol nielen pes, ktorý ju napadol, ale aj ostatné psy, ktoré boli o niečo ďalej.

Problém s útokmi vraj nie je čerstvý a konkrétne v Krškanoch zaútočili voľne pohybujúce sa psy na ľudí už niekoľkokrát. Viacero svedkov potvrdilo, že veľké psy sa pohybujú po tejto časti Nitry bez svojich pánov a ľudia sa ich boja.

Napadnutá žena svoje meno zverejniť nechce, no podľa slov jej mamy zažila chvíle ako z hororu. Žena išla večer okolo siedmej hodiny po Priemyselnej ulici, kde zrazu v jednej chvíli na ňu vybehol bojový pes, ktorý na ňu začal útočil. Psa na chvíľu odplašilo to, že dievča začalo kričať a volať o pomoc. Okrem toho sa v jej okolí pohybovali aj ďalšie túlavé psy, ktoré nemali nikde majiteľa. Ihneď po zavolaní mestskej polície však psy zmizli.

Mama napadnutej dcéry hovorí, že po tejto ulici a aj po Stračej ulici chodia denne seniori a matky s deťmi, ktoré sú pre agresívne psy ľahkou korisťou. Podľa ľudí, ktorí v tejto oblasti žijú je s týmito psami problém už dlhodobo. Každý z nich má vraj svojho majiteľa, no nikdy ho nie je vidieť. Preto sa ľudia domnievajú, že majitelia týchto psov vypustia samých vyvenčiť sa a potom ich pustia domov.

Obyvatelia Nitry sa právom boja chodiť po uliciach a dúfajú, že sa tento problém čoskoro vyrieši. Polícia je však v tomto prípade bezradná, nakoľko sa im žiadneho psa odchytiť ešte nepodarilo. Ľudia by však mali byť opatrní najmä vo večerných hodinách, kedy je psov menej vidieť.

Zdroj: mynitra.sme.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.