V Košiciach sa 11. marca odohrala naháňačka ako z akčného filmu. Nešlo však o žiadne nakrúcanie, ale o skutočnú policajnú akciu. Jej dôvodom bolo unikanie vodiča dodávky, ktorého sa snažila polícia zastaviť.

Ako informuje na svojej oficiálnej stránke polícia Slovenskej republiky, všetko to začalo popoludní 11. marca na Moldavskej ceste v Košiciach, kde mal muž blokovať svojim autom vjazd na autobusovú zastávku MHD. Po príchode polície na miesto sa tento scenár potvrdil a príslušníci zboru chceli priestupok s vodičom auta značky Citroen Jumpy prejednať. Chlapík sa však správal arogantne, odmietol zaplatiť pokutu a to, čo nasledovalo, by nečakal nikto. V jednej sekunde zaradil rýchlosť a z miesta ušiel spôsobom, aký môžeme vidieť v akčných filmoch.

Hneď na prvej križovatke vodič porušil predpisy, kedy prešiel na červenú. Unikajúce vozidlo spozorovala aj druhá hliadka, ktorá sa snažila dodávku zastaviť. Muž ale pridal a unikal ešte rýchlejšie. Polícia síce autami potom zablokovala cestu, no vodič prešiel cez obrubníky a ostrovček, narazil do dopravnej značky a pokračoval ďalej. Počas svojej jazdy porušil množstvo dopravných a bezpečnostných opatrení a nemal problém ísť ani do protismeru.

Vodiča sa polícii podarilo zadržať až na Tomášikovej ulici, kde musela použiť donucovacie prostriedky, nakoľko kládol aktívny odpor. Nakoniec ho muži zákona zobrali na policajnú stanicu a podrobili ho skúške na alkohol, žiadny ale zistený nebol. Polícia však zistila, že ide o 30-ročného muža, ktorý pochádza z okresu Košice. Pri naháňačke spôsobil škody v hodnote 4 500 eur, k zraneniam osôb našťastie nedošlo. Keďže bolo u muža podozrenie z užitia iných návykových látok, bol u neho vykonaný odber biologického materiálu.

Vinníkovi ihneď odobrali vodičák a za spôsobené škody a porušenie množstva pravidiel cestnej premávky bolo proti nemu začaté trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia. V prípade, ak sa mužovi dokáže vina, hrozí mu trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Zdroj: FB/Polícia SR

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.