Známa ulica v Nitre sa už čoskoro možno zmení, Jozef Dvonč nabral inšpiráciu v zahraničí. Novinkou chce nielen ochrániť ľudí, ale aj uľahčiť prácu polícii, ktorá na tieto miesta chodí pravidelne. 

Nitriansky primátor Jozef Dvonč sa nechal inšpirovať holandským mestom Eindhoven s podobnou ulicou, aká sa nachádza v Nitre. Hovoríme o Mostnej, kde je rozmiestnených najviac zábavných podnikov a zároveň ide aj o najnebezpečnejšiu ulicu v celom meste. Toto označenie jej prislúcha kvôli policajnej správe, ktorú dostali nedávno mestskí poslanci.

Vyššiu ochranu by chcel primátor riešiť novým kamerovým systémom spojeným s výstražným osvetlením, ktorý by výrazne zlepšil poriadok na tomto mieste. Tri nové kamery boli na Mostnej inštalované koncom roka 2017, no kedy by na nich mali pribudnúť osvetlenia, zatiaľ známe nie je. V prípade, že by na mieste došlo k potýčke alebo by sa tam ocitla väčšia skupina ľudí, ihneď by sa mali rozsvietiť svetlá, vďaka čomu by tak boli obyvatelia varovaní pred možným nebezpečenstvom. Aspoň takto nejako to funguje v Eindhovene. Náklady na 37 nových svietidiel a 5 inteligentných stĺpov sa odhadujú na 400-tisíc eur.

Novinka, ktorú chce zaviesť primátor, by mala odbremeniť policajtov a uľahčiť im prácu. Každé násilie by bolo totiž zaznamenané a usvedčovanie vinníkov by tak bolo omnoho jednoduchšie.

Zdroj: mynitra.sme.sk | Foto: wikipedia

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.