Ilustračná foto

Vyzerá to tak, že nastávajúci týždeň môže priniesť prvé zimné komplikácie. V severných regiónoch nadišiel podľa meteorológov čas na prezutie letných pneumatík za zimné. 

Podľa informácií odborníkov pre nás chystá počasie výraznú vlnu ochladenia, ktorá na naše územie dorazí v priebehu budúceho týždňa. Teploty tak poklesnú aj pod  -5 °C, na severe sa maximálne denné teploty budú pohybovať len okolo +5 °C. V týchto severných oblastiach by sa mal objaviť i sneh a to dokonca aj mimo horských polôh.

Výrazné ochladenie

Podľa informácií portálu imeteo.sk dôjde k výraznému ochladeniu práve v stredu 24. októbra, no v chladnejšom vzduchu sa už budeme nachádzať aj počas pondelka 22. októbra. Dôvodom bude postupujúci studený front, za ktorým k nám od severu vpadne veľmi studený vzduch.

“Ten sa na našom území udrží od stredy do štvrtka, potom by sa malo prechodne otepliť, ale už teraz sa budúci víkend očakáva ďalší vpád studeného vzduchu,” uvádza imeteo.sk.

Snežiť môže aj v nižších polohách

Streda 24. október prinesie studené, severné prúdenie, ktoré bude navyše aj vlhké. Vyskytovať sa v ňom budú zrážky.

“Hranica sneženia bude na našom území veľmi rozdielna, no najnižšia by mala byť na severe. Tu v noci zo stredy na štvrtok poklesne v oblasti Oravy, Liptova, či Spiša aj do najnižších polôh,” upozorňuje imeteo.sk.

zdroj: imeteo.sk

Nastávajúci týždeň tak môže priniesť do nižších polôh severného Slovenska prvý poprašok snehu. Buďte preto na cestách v tejto časti opatrní!

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com