Ilustračná foto

Vyzerá to ta, že na oteplenie si ešte budeme musieť počkať. Vyhliadky meteorológov poukazujú, že zima nás tak skoro neopustí. Čaká nás teplotne podpriemerné počasie a nastávajúce dni prinesú do našej oblasti silné mrazy aj sneženie. 

Ako uviedol portál imeteo.sk, zima nás neopúšťa, práve naopak, v nadchádzajúcich dňoch ešte priostrí. Očakávať treba preto najskôr veľmi silné mrazy. Tie vystrieda nádielka snehu, ktorú k nám prinesie “Jadranka”. “Zimné počasie by malo panovať aj v dlhodobom výhľade a teploty by sa mali držať pod hranicou dlhodobého priemeru,” píše imeteo.sk.

Prituhne pri vyjasnení

Aktuálne počasie už ovplyvňuje výbežok vyššieho tlaku, ktorý prinesie stabilný, na niektorých miestach i slnečný začiatok nového týždňa. Počas pondelka 5. februára bude prevládať prevažne jasné až polooblačné počasie. Oblačnosti o niečo viac môže byť na severnom a východnom Slovensku, vyskytnúť sa môžu aj snehové prehánky. Výdatnejšie sneženie sa očakáva práve na Gemeri, vyjasňovať sa však začne v noci na utorok 6. februára, kedy aj poriadne prituhne.

“V noci na utorok budú teploty klesať na -3 až -9°C, ale v dolinách a v kotlinách podlezú teploty hranicu -10°C a najnižšie teploty môžeme zaznamenať až na úrovni -20°C,” informovalo imeteo.sk.

“Jadranka” dorazí v stredu

Počasie u nás sa bude výraznejšie zhoršovať práve počas stredy 7. februára. Podľa imeteo.sk sa začne presúvať tlaková níž z Jadranského mora smerom cez Balkán a nad Ukrajinu. Tento prechod tlakovej níže v chladnejšom prúdení zabezpečuje počas zimy výdatnejšiu nádielku na našom území a tá nás čaká aj nasledujúce dni.

Rozsnežit by sa preto malo postupne počas stredy na mnohých miestach od juhozápadu, na niektorých miestach treba očakávať aj výdatnejšie sneženie. V najnižších polohách môžu zrážky postupne prejsť do kvapalného skupenstva.

“Na výdatnejšiu snehovú nádielku sa môžu tešiť v polohách od 300 m n.m a výška nového snehu by sa mala pohybovať nad hranicou 10 cm. V nasledujúcich dňoch by sa malo vyčasiť a teploty opäť poklesnú. Mali by sa pohybovať pod hranicou dlhodobého normálu,” dodalo na záver imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Video: YouTube | Ilustračné foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.