Množstvo pokazených a nevyhovujúcich výrobkov, na ktoré natrafíme v slovenských obchodoch, stále pribúda. Väčšina z nich sú dobre skladované a nie sú po dátume spotreby. Aj tak sa Slovákom často stáva, že ich doma niečo nemilo prekvapí.

Na internete sa objavili dalšie negatívne skúsenosti s nákupom v slovenských obchodoch. Tentokrát sa podarilo zákazníkom kúpiť plesnivé mascarpone a údeného lososa, ktorý sa tiež môže “pochváliť” nevyhovujúcou kvalitou. Slováci o týchto prešľapoch informujú čoraz viac a ukazujú, že ani potraviny s nevyčerpaným dátumom spotreby nie sú vždy kvalitné a dobré. Najhoršie skúsenosti majú ľudia s tými, ktoré sú zabalené a nevidíme, čo sa v nich skrýva. Ak je potravina čerstvo kúpená a stále v dátume povolenej spotreby, zákazník má právo tovar vrátiť a dostať zaň peniaze naspäť.

“Tesco expres bieloruska-bratislava. Takto vyzerá v chladničke mascarpone  🤔 🤔 🤔”

“Chcel by som sa “pochváliť” našou skúsenosťou. Údený losos kupovaný v jednom reťazci s dátumom spotreby 29.10. Po otvorení sme našli pleseň. Skladovaný bol v chladničke a doma sme ho mali asi týždeň. Neveril by som, že na údenom (asi len namáčaný a nie údený) môže vzniknúť niečo takéto.”

Zdroj/Foto: Nekŕmte nás odpadom, Pixabay