Na toto si dajte pozor. V žiadnom prípade neposielajte nikomu svoje intímne fotografie. Môže vás to vyjsť veľmi draho.

Ako uviedla polícia, v týchto dňoch muži zákona evidujú niekoľko oznámení v súvislosti s touto témou, a preto vás chcú upozorniť, aby ste sa nedali nachytať podvodníkmi.

Postup je v zásade rovnaký: spravidla muž pošle svoje intímne fotky na prvý pohľad atraktívnej mladej dáme s cieľom výmeny takýchto fotografií alebo stretnutia s jediným účelom. Fotky posiela na telefónne číslo formou MMS.

Z tohto čísla sa následne ozve osoba, ktorá sa vydáva za policajta, advokáta či rodiča a mužovi sa vyhráža okamžitým policajným zadržaním, väzbou, podaním žaloby alebo zverejnením jeho fotiek v médiách.

Samozrejme, že na všetko je tento podvodník ochotný zabudnúť, ak dostane peniaze. Muži väčšinou súhlasia a finančné prostriedky pošlú buď priamo na bankový účet alebo formou služby Western Union. Ide pritom niekedy aj o tisícky eur. Telefónne čísla a bankové účty sú registrované na tzv. biele kone.

“Týmto vyzývame občanov, aby boli pri komunikácii s neznámymi osobami na rôznych zoznamkách mimoriadne opatrní a už vonkoncom neposielali svoje intímne fotografie na neznáme a neoverené telefónne čísla,” píšu muži zákona.

Zdroj: PZ SR | Foto: pixabay ilustračné

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.