Ilustračná foto

Neuveriteľný a bolestivý šok prežíva rodina pacienta, ktorý strávil posledné mesiace svojho života v nitrianskej špecializovanej nemocnici sv. Svorada na Zobore.  

Pán Mikuláš, ktorý bojoval s rakovinou pľúc, strávil na lôžku v nitrianskej nemocnici dlhé mesiace. Hospitalizovaný bol takmer rok.

Jeho rodina však pri poslednej návšteve chorého zažila obrovský a neskutočne krutý šok. Objavili len prázdu posteľ, nik z personálu im nedal vedieť, že otec a manžel skonal. Medzitým tam docupitala sanitárka a vraví, že ocino už nie je medzi nami. Že na návštevu ideme úplne zbytočne, že už nežije,” povedal syn pre tvnoviny.sk.

Podľa portálu mal muž zomrieť už v skorých ranných hodinách. Chyby sa dopustil personál, konkrétne ošetrujúca lekárka. „Úmrtie nastalo ku koncu pohotovostnej služby a došlo k individuálnemu pochybeniu službukonajúcej – inak erudovanej lekárky,” uviedla v písomnom stanovisku riaditeľka Špecializovanej nemocnice Nitra Zobor Erika Chudá pre tvnoviny.sk.

Aj napriek ospravedlneniu zo strany nemocnice, rodina zosnulého podala podnet na prešetrenie na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay ilustračné

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.